DOLAR 15,8896 2.08%
EURO 16,7648 2.99%
ALTIN 927,771,86
BITCOIN 4709111,44%
Kars

PARÇALI BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

X
Son Dakika: Galatasaray’da Burak Elmas başkanlığa aday olmayacak!
31 okunma

Son Dakika: Galatasaray’da Burak Elmas başkanlığa aday olmayacak!

ABONE OL
Mayıs 6, 2022 23:30
Son Dakika: Galatasaray’da Burak Elmas başkanlığa aday olmayacak!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Galatasaray’da 11 Haziran’daki inanılmaz seçimli genel şura öncesi seçim gündemi sürerken mevcut lider Burak Elmas’ın aday olup olmayacağı büyük merak konusuydu.

Burak Elmas’ın güçlü bir liste hazırlayarak başkanlık yarışına tekrar gireceği argümanları lisana getirilirken Spor Arena, Burak Elmas’ın adaylık konusunda verdiği karara ulaştı.

3 ADAY VAR

Eşref Hamamcıoğlu, Metin Öztürk ve Nisan’da gerçekleştirilmesi planlanan harikulâde seçim genel konseyi mahkemeye başvurarak iptal ettiren kulüp üyesi Fırat Develioğlu lider adaylığını duyurmuştu.

ADAY OLMAYACAK

Müracaatların 20 Mayıs’a kadar süreceği seçim takviminde sarı-kırmızılılar 11 Haziran’da yeni liderini ve idare şurasını seçecek.

Aday olup olmayacağı merak edilen Burak Elmas’ın, son günlerde topluluğun önde gelen isimleriyle bir ortaya gelip seçim gündemiyle ilgili görüşmeler yaptığı bilinirken bu görüşmelerin akabinde yakın etrafının tavsiyesiyle aday olmama kararı aldığı öğrenildi.

Öte yandan lider Elmas’ın önümüzdeki günlerde Galatasaray’ın geleceğini ilgilendiren kıymetli bahisler hakkında uzun bir konuşma yapacağı ve kulübün sıkıntılarını lisana getireceği belirtiliyor.

NELER OLMUŞTU?

Galatasaray’da 26 Mart’ta yapılan Olağan Mali Genel Kurul’un akabinde Burak Elmas ve idaresi idari istikametten ibra edilmezken sarı kırmızılılar seçime gitmişti. Seçim kararı, davalar sonrası mahkemeye taşınırken evvel seçime önlem getirilmiş ve 22 Nisan’da yapılan duruşma sonrası ise önlem kaldırılmıştı.

Evvelki müracaatın sahibi olan genel şura üyesi Fırat Develioğlu, seçimin iptali için bir üst mahkemeye giderek yürütmeyi durdurma müracaatında bulundu. 2 gün evvel akşam saatlerinde çıkan haberlerde seçimin iptal olduğu tez edilmiş lakin kulübe hususla ilgili bir mahkeme kararı ulaşmamıştı.

BİR SEFER DAHA ÖNLEM KONDU

Yapılan başvuruyu kabul eden İstinaf Mahkemesi, 30 Nisan’da yapılacak olan seçime önlem kararı koydu. Böylelikle Galatasaray’ın başkanlık seçimi iptal olmuştu.

Daire kararında, davacı Fırat Develioğlu’nun önlem talebinin kabulüne karar verdiğini belirtti. Davacı Fırat Develioğlu’nun önlem talebinin kabulüne karar verdi. Kararda şu sözler kullanıldı:

“100 bin lira teminat yatırılması karşılığında 26 Mart 2022 tarihinde yapılan olağan genel şura toplantısı ile 27 Mart 2022 tarihinde alınan genel şura kararlarının uygulanmasının, Galatasaray Spor Kulübü Derneği Tüzüğünün 87/22 unsuru gereği idare heyeti tarafından alınan 30 Nisan 2022 tarihinde yapılacak 2. toplantının icrasının tedbiren durdurulmasına karar verilmiştir”

ELMAS TARİHİ DUYURMUŞTU

Son önlem kararının akabinde sarı kırmızılılarda bir defa daha seçim tartışmaları yaşanırken basın toplantısı düzenleyen Burak Elmas, tartışmalara son noktayı koyarak seçim için tarih vereceklerini duyurmuştu.

7-11 HAZİRAN’DA SEÇİM

Elmas’ın basın toplantısının akabinde Galatasaray’da yapılan resmi açıklamada, seçimin 7-11 Haziran tarihlerinde yapılacağı duyurulmuştu.

Galatasaray Kulübü’nde Fevkalâde Seçim Genel Şura Toplantısının 4 Haziran Cumartesi, kâfi çoğunluk olmadığı takdirde ikinci toplantının 11 Haziran tarihinde yapılacağı açıklanmıştı.

GALATASARAY’DAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLEYDİ:

“2 Mayıs 2022 (Bugün) yapılan İdare Konseyi toplantımızda alınan karar sonucunda, Kulübümüzün “OLAĞANÜSTÜ SEÇİM GENEL KONSEY TOPLANTISI” 4 Haziran 2022 Cumartesi günü saat 10.00’da Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda, kâfi çoğunluk olmadığı takdirde ikinci toplantı 11 Haziran 2022 günü birebir yer ve saatte yapılacaktır.

BURAK ELMAS ADAYLIK İÇİN NE DEMİŞTİ?

“Başkanlığa aday olsam, net formda söylerim. Sizin sormanıza da gerek kalmaz. Seçimin iptalini istesem, idari ibrasızlık için başvururdum. Bu karar evvelce olduğu üzere erken çıkardı ve seçime girebilirdim.”

EŞREF HAMAMCIOĞLU’NUN İDARE HEYETİ LİSTESİ

Osman Kocaman
Boğaç Göncü
Murat Uysal
Mehmet Emre Mısırlı
Levent Apaydın
Nizam Hışım
Cevat Genç
Utku Dönmez
Murat Karaman
Tamer Latife

METİN ÖZTÜRK’ÜN LİSTESİ

Bora İsmail Bahçetepe
İstek Tevfik Morova
Can Natan
Adil Emecan
Mehmet İsmail Sarıkaya
Binnur Doğançe Zaimler
Dikran Gülmezgil
Buyruk Aral
Fabrizio Casarett
Ethem Baturalp Pamukçu

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: