DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4765542,45%
Kars
18°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Son dakika: Galatasaray’da yeni lider adayı! Seçimi iptal ettirten Fırat Develioğlu…
105 okunma

Son dakika: Galatasaray’da yeni lider adayı! Seçimi iptal ettirten Fırat Develioğlu…

ABONE OL
Mayıs 3, 2022 19:00
Son dakika: Galatasaray’da yeni lider adayı! Seçimi iptal ettirten Fırat Develioğlu…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Galatasaray’da harikulâde seçimin yapılmasına mahkemeye yaptığı müracaat ile mahzur olan Fırat Develioğlu, sarı-kırmızılı kulübün başkanlığına aday olduğunu açıkladı. 11 Haziran’da yapılacak seçim öncesinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) konuşan Develioğlu, “Üçüncü, dördüncü, beşinci adayların da çıkabilmesi için uygun bir ortamın oluşması gerektiği kanaatine vardım. Kulübümüzün haklarını yedirmeyecek güçlü bir adayın çıkması için de her türlü çabada bulundum. Bu profildeki başkanlık yapabilecek şahıslarla de ikna etmek üzere görüştüm. Önümüzdeki günlerde bu vasıflara sahip adaylar da çıkabilir. Bu da beni şad eder. Mevcut durumda Galatasaray Spor Kulübü Başkanlığına aday olduğumu bildiriyorum” dedi.

Kongre iptal talebini hukuksal temellere nazaran yaptığına dikkat çeken Fırat Develioğlu şu tabirleri kullandı:

“Daha evvelki beyanatlarımda da bildirdiğim üzere sevdalısı olduğumuz Galatasaray Kulübünün mevcut iki adayla en fazla 5-6 ay sonra tekrar bugünkü belirsizlik ortamına sürükleneceği kaçınılmazdır. İki lider adayı ve grupları de kaliteli insanlardır. Daha sakin bir vakitte kulübümüzü yönetmeye layık ve ehildirler. Şu anda bir belirsizlik ortamında bulunmaktayız. Bu adayların saha dışındaki ayak oyunlarına karşı hukukumuzu koruyabilecek hiçbir planları ve yapıları yokken önümüzdeki dönem ve dönemler için bir muvaffakiyetten bahsetme ihtimalimiz sıfıra yakındır. Kulübün yönetilmesi, alanda ve masa başında haklarının savunulması farklı bir uzmanlık- kolektif hareket alanıdır. Futbol âlâ finansman bulup, yeterli takımlar kurup başına âlâ hoca geçirerek oynanan adeta bir Play Station oyunu değildir. Futbol beşerle oynanır ve yüzde doksanı insan faktörüyle yönetilir. Ekip içi kardeşlik, oyuncuların alanda haklarının yenilmemesi ve gerilerini dayadıkları, kendilerini savunan maddi-manevi güçlü bir lider ve idare kadronun performansını kat be kat arttırır. Geçen yıl averajla ikinci olan ekibimizin masa başı oyunlarıyla nasıl istikrarının bozularak müsabaka harici bırakıldığını daima bir arada gördük. Tam mevcut idare bu hususta gerekli hali almaya başlamışken, toplumsal medyada manipüle edilerek köpürtülen tahammülsüzlük kulübümüzü daha beter bir bilinmezlik içerisine soktu.”

“MEVCUT İKİ ADAYLA FELAKETE SÜRÜKLENDİĞİMİZİ GÖRDÜM”

“Elbette ki ben kongre iptal talebimi tüzel temellere nazaran yaptım. Öbür taraftan mevcut iki adayla felakete gerçek sürüklendiğimizi gördüm. 6-7 ay sonra oturduğum yerden ’Bakın ben haklı çıktım’ demek yerine aksiyon alarak ’Elimde bu kadar imkan varken Galatasaray için ne yapabilirim ?’ diye düşündüm. Bu sebeple üçüncü-dördüncü-beşinci adayların da çıkabilmesi için uygun bir ortamın oluşması gerektiği kanaatine vardım. Bilhassa Federasyon – MHK – Tahkim Konseyi üzere yerlerde kulübümüzün haklarını yedirmeyecek  güçlü bir adayın çıkması için de her türlü uğraşta bulundum. Bu profildeki başkanlık yapabilecek bireylerle de ikna etmek üzere görüştüm. Önümüzdeki günlerde bu vasıflara sahip adaylar da çıkabilir. Bu da beni şad eder. Mevcut durumda Galatasaray Spor Kulübü başkanlığına aday olduğumu bildiriyorum. Kongremiz beni seçerse 2022-2023 döneminin sonunda çocuklarımızın tüm Türkiye’de ellerinde sarı-kırmızı bayraklarla şampiyonluk müzikleri söyleyerek gezeceğini vaat ediyorum”

SEÇİM İPTAL SÜRECİNDE NELER YAŞANDI?

Galatasaray’da 26 Mart’ta yapılan Olağan Mali Genel Kurul’un akabinde Burak Elmas ve idaresi idari istikametten ibra edilmezken sarı kırmızılılar seçime gitmişti.

Seçim kararı, davalar sonrası mahkemeye taşınırken evvel seçime önlem getirilmiş ve 22 Nisan’da yapılan duruşma sonrası ise önlem kaldırılmıştı.

SEÇİME 2 GÜN KALA TEKRAR MAHKEMEYE BAŞVURDU

Evvelki müracaatın sahibi olan genel konsey üyesi Fırat Develioğlu, seçime bir gün kala seçimin iptali için bir üst mahkemeye giderek yürütmeyi durdurma müracaatında bulundu. Akşam saatlerinde kamuoyuna düşen ‘iptal’ haberleri sonrasında 29 Nisan günü seçimin iptal olduğu açıklandı.

İSTİNAF MAHKEMESİ ÖNLEM KOYDU! SEÇİM İPTAL

Yapılan başvuruyu kabul eden İstinaf Mahkemesi, 30 Nisan’da yapılacak olan seçime önlem kararı koydu. Böylelikle Galatasaray’ın başkanlık seçimi iptal oldu.

Daire kararında, davacı Fırat Develioğlunun önlem talebinin kabulüne karar verdiğini belirtti. Davacı Fırat Develioğlunun önlem talebinin kabulüne karar verdi. Kararda şu sözler kullanıldı:

“100 bin lira teminat yatırılması karşılığında 26 Mart 2022 tarihinde yapılan olağan genel heyet toplantısı ile 27 Mart 2022 tarihinde alınan genel şura kararlarının uygulanmasının, Galatasaray Spor Kulübü Derneği Tüzüğünün 87/22 unsuru gereği idare konseyi tarafından alınan 30 Nisan 2022 tarihinde yapılacak 2. toplantının icrasının tedbiren durdurulmasına karar verilmiştir”

LİDER ADAYI METİN ÖZTÜRK: YAZIKLAR OLSUN KALIBINIZA

Galatasaray’da lider adaylarından Metin Öztürk, seçimin iptal olmasının akabinde yaptığı paylaşımda; “Mahkeme mahkeme koşup, bitmeyen bir ahlaksızlıkla Galatasaray’ın geleceği ile oynayanları ve gerisindekileri biliyoruz. Yazıklar olsun kalıbınıza.” sözlerini kullandı.

YUSUF GÜNAY: “HUKUKA AYKIRI”

Galatasaray’da Mustafa Cengiz periyodu yöneticilik yapan Yusuf Günay, dün akşam yaptığı “Maskeli baloda sona doğru” paylaşımının akabinde bugün de “İstinaf mahkemesinin yarın yapılacak olan seçimi durduran önlem kararı hem temel, hem de yol istikametinden açıkça hukuka terstir.” halinde bir paylaşım yaptı.

YENİ SEÇİM TARİHİ 11 HAZİRAN

Bu karar sonrası inanılmaz toplantı kararı alan Burak Elmas idaresi, yeni seçimin 11 Haziran günü yapılacağını duyurdu.

GALATASARAY LİDER ADAYI EŞREF HAMAMCIOĞLU, SPOR ARENA’YA ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPTI

GALATASARAY LİDER ADAYUI METİN ÖZTÜRK, SPOR ARENA’YA ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPTI

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: