DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 566660-0,19%
Muğla
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

X
Soruşturma Açılmadı: Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısının Dövdüğü Polis Memuru İntihara Kalkıştı
  • Her Dilden, Her Telden,
  • Gündem
  • Soruşturma Açılmadı: Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısının Dövdüğü Polis Memuru İntihara Kalkıştı
11 okunma

Soruşturma Açılmadı: Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısının Dövdüğü Polis Memuru İntihara Kalkıştı

ABONE OL
Ekim 12, 2021 23:30
Soruşturma Açılmadı: Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısının Dövdüğü Polis Memuru İntihara Kalkıştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı V.’nin, Kahramankazan’da bulunan karakolda bir polis memuruna şiddet uyguladığı anların imajları ortaya çıktı. Şiddete maruz kalan polis memuru, V. hakkında şikayetçi oldu lakin savcı, ‘kovuşturmaya yer yok’ dedi. Öte yandan şiddete maruz kalan polis memuru, not bırakarak intihar teşebbüsünde bulundu.

HalkTV’den Hazar Dost’un haberine göre; Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde bulunan Gimat Şehit Muhammed Uz Polis Merkezi Amirliği’nde vazifeli olan Muhammed Arslan, 26 Kasım 2020’de karakol kapısında vazifeli olduğu sırada gelen sivil aracın içindekilere kim olduklarını sordu.

Aracın içindeki Ankara Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı V. ise Arslan’a ”Sen benim kim olduğumu biliyor musun? Sen kimsin lan bana kimlik soruyorsun?’ diye bağırdı ve cinsiyetçi birçok küfür etti.

“Olayın soruşturulmasına gerek yok”

Polis memuru Muhammed Arslan, olayın akabinde hastaneye giderek darp raporu aldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunan Muhammed Arslan ve avukatı, verdikleri dilekçede Vilayet Emniyet Müdür Yardımcısı V.’nin hakaret, şiddet ve tehdit ettiğini belirtti. Tutanakta ‘Anlatılan olayda birçok görgü şahidi de var’ tabiri de yer aldı. Ancak savcı ‘Olayın soruşturulmasına gerek yok’ dedi.

Öte yandan 2 ay sonra, Arslan hakkında idari soruşturma açıldı. Soruşturma evrağına nazaran Arslan’ın, kıyafetinin pejmürde olduğu, kendinin ve misyonlu işçilerin güvenliğini zaafa uğratacak biçimde duyarsız misyon yaptığı, meslek etiği ve adaba uygun biçimde uyarıldığında ise alt üst bağlantısına uygun olmayan formda tutum ve davranışlar sergilediği argüman edildi.

Darp edilen polis memuru Muhammed Arslan, Gaziantep’in Nizip ilçesine sürgüne gönderildi.

İntihara kalkıştı

Yaşanan tüm sürecin akabinde Muhammed Arslan, emniyet müdür yardımcısından gördüğü mobbing ve şiddetin karşılıksız kalmasına dayanamadığını ve haksızlığa uğradığını belirttiği bir not bırakarak intihara kalkıştı. İntihar teşebbüsü sonrası hayatını kaybetmeyen Arslan’ın silahı alındı ve ruhsal tedavi görmesi gerektiği belirtildi.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: