DOLAR 13,5851-1.59%
EURO 15,3306-1.89%
ALTIN 773,30-2,01
BITCOIN 6928111,79%
Kütahya

HAFİF YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tapu ve Kadastro, Kurum Çalışanlarının Zan Altında Bırakıldığı Gerekçesiyle Sadakatsiz’i Şikayet Etti
  • Her Dilden, Her Telden,
  • Gündem
  • Tapu ve Kadastro, Kurum Çalışanlarının Zan Altında Bırakıldığı Gerekçesiyle Sadakatsiz’i Şikayet Etti
33 okunma

Tapu ve Kadastro, Kurum Çalışanlarının Zan Altında Bırakıldığı Gerekçesiyle Sadakatsiz’i Şikayet Etti

ABONE OL
Kasım 5, 2021 04:12
Tapu ve Kadastro, Kurum Çalışanlarının Zan Altında Bırakıldığı Gerekçesiyle Sadakatsiz’i Şikayet Etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) 37. kısımdaki bir sahne nedeniyle Kanal D’de yayınlanan Sadakatsiz dizisini Radyo ve Televizyon Üst Şurası’na şikayet etti.

Cansu Dere ve Caner Cindoruk’un başrollerinde yer aldığı ve kaos ateşinin hiçbir vakit sönmediği Sadakatsiz’i birinci günkü üzere büyük bir keyifle izliyoruz.

Hem dizideki oyuncular hem de hayat verdikleri karakterlerle büyük bir muvaffakiyet elde ettiler. Uzun müddet de devam edecek üzere…

Alışılmış bu muvaffakiyetin yanında olumsuz gelişmeler de yaşanmıyor değil. Bugün, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) ‘Sadakatsiz’ dizisindeki 37. kısımdaki bir sahnede ‘kurum çalışanlarının zan altında bırakıldığı’ gerekçesiyle Radyo ve Televizyon Üst Şurası’na diziyi şikayet ettiklerini duyurdu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) Twitter’dan yaptığı açıklamada “Kurum çalışanları 3 Kasım’da Kanal D’de yayımlanan ‘Sadakatsiz’ dizisinde geçen bir sahnede yaratılmaya çalışılan algı ile zan altında bırakılmaya çalışıldı. Kurumumuz ve çalışanımıza yönelik, fikir ve tabir özgürlüğü ile tenkit hakkının hudutlarını aşan gerçeklikle bağdaşmayan bu yayını asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Ayrıca ‘yayın hizmetlerine ters olan kelam konusu yayın hakkında gerekli yasal süreçlerin yapılması ile ilgili olarak RTÜK’e başvurulduğu, Kanal D’ye de tekzip gönderildiği’ belirtildi.

Tapu çalışanların bağlı olduğu Bayındır Memur-Sen’in de başsavcılığa hata duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Siz bu şikayetle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: