DOLAR 13,5766-1.84%
EURO 15,3339-1.94%
ALTIN 776,08-1,65
BITCOIN 6933662,16%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

TİP Genel Başkanı Baş: ‘Üçüncü İttifak Şart’
29 okunma

TİP Genel Başkanı Baş: ‘Üçüncü İttifak Şart’

ABONE OL
Kasım 6, 2021 16:24
TİP Genel Başkanı Baş: ‘Üçüncü İttifak Şart’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TİP Genel Lideri Baş, “Türkiye’nin tekrar inşasında ezilenlerin, fakirlerin, yok sayılanların sesinin daha güçlü çıkması için kuvvetli bir üçüncü ittifak koşuldur diyoruz” dedi.

Türkiye’de seçimler için partilerin hazırlıkları devam ederken, ittifaklarla ilgili yeni açıklamalar geliyor. 

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Lideri Erkan Baş, Türkiye’de üçüncü bir ittifakın kural olduğunu söyledi.  Baş, “Türkiye’nin tekrar inşasında ezilenlerin, fakirlerin, yok sayılanların sesinin daha güçlü çıkması için kuvvetli bir üçüncü ittifak koşuldur diyoruz” dedi.

“Milyonlarca kişi iki ittifak ortasında yer bulamıyor”

TİP Genel Lideri Erkan Baş, Kocaeli’de; ANKA Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı. Erkan Baş, şunları söyledi.

“Türkiye’nin önünde iki tane temel sorun görüyorum. Bir tanesi; Türkiye’nin Tayyip Erdoğan’ın iktidarından, AKP iktidarından, saray rejiminden en kısa müddette kurtulması gerekiyor. İkincisi ise; bu iktidardan kurtulduğumuz gün Türkiye’nin tekrar kuruluşa muhtaçlığı var. Bu 20 yıllık iktidar ve iktidarın yıkımları ile hesaplaşmamız gerekiyor. Münasebetiyle Türkiye’de bugün siyasetin dışında duran, siyasetin dışına itilen, siyasetin içine girme kanalları bulamayan milyonlarca emekçinin, köylünün, gencin, bayanın, LGBT+, fakirlerin, yok sayılanların, Kürtlerin, Alevilerin siyasette aktif bir rol alması gerektiğini düşünüyoruz.

Aslında fiilen sokağa çıktığımızda iktidara karşı en kararlı, en dirençli duruşu sergileyen bu milyonlarca kişi bugün bu iki ittifak ortasında kendisine bir yer bulamıyor. AKP’ye sonuna kadar karşılar. Saray rejiminden bir an evvel kurtulmak istiyorlar lakin millet ittifakı da bu güçleri kapsamıyor. O vakit ne yapmak lazım; bu nitelikli, birikimli, bu büyük enerjiyi siyasetin merkezine yerleştirmek lazım. Bunun yolunun biz üçüncü ittifak olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’nin AKP’den kurtulması ve AKP sonrasında Türkiye’nin yine inşasında ezilenlerin, fakirlerin, yok sayılanların sesinin daha güçlü çıkması için kuvvetle bir üçüncü ittifak kaidedir diyoruz.”

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: