DOLAR 13,5323-1.94%
EURO 15,2507-2.2%
ALTIN 776,35-1,62
BITCOIN 6910492,14%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tosuncuk’un Ağabeyi İfade Veriyor: ‘Eğer Bir Suç İşlendiyse Bunu Kardeşim Yapmıştır’
15 okunma

Tosuncuk’un Ağabeyi İfade Veriyor: ‘Eğer Bir Suç İşlendiyse Bunu Kardeşim Yapmıştır’

ABONE OL
Kasım 6, 2021 04:42
Tosuncuk’un Ağabeyi İfade Veriyor: ‘Eğer Bir Suç İşlendiyse Bunu Kardeşim Yapmıştır’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Medyada ‘Tosuncuk’ lakabıyla tanınan Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ın ağabeyi Fatih Aydın sözünde kardeşiyle ortasının pek düzgün olmadığını söyledi. Aydın, ‘Eğer bir hata işlendiyse bunu kardeşim yapmıştır’ dedi.

Fatih Aydın, emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirildi. 

Aydın, Barodan atanan avukatı eşliğinde 11.30 sıralarında savcılıkta söz vermeye başladı. Aydın’ın söz vermesi yaklaşık 5 saat sürdü.

“Maaş karşılığı vazifem vardı”

DHA‘nın aktardığına göre Fatih Aydın, mahkemede mal varlığı olmadığını ve Türkiye’de kayıtlı bir adres olmadığını söyledi. Aydın, kendisi hakkında hazırlanan iddianameden de haberi olmadığını lisana getirdi. 

İddianamenin yüzüne okunmasının akabinde savunma yapan Aydın, şirkette kısa bir periyot müdürlük yaptığını ve yalnızca şarküteri kısmının asma katının ruhsata işlenmesi için kardeşinin kendisine müdürlük verdiğini söyledi. Aydın, savunmasında ‘Ben hiçbir şirketin resmi olarak sahibi ya da yetkilisi değilim. Öteki şirketlerde hiç çalışmadım. Ben öteki şirketlerden birinin yüzde 20 ortağıyım’ dedi.

“Suç işlendiyse kardeşim yapmıştır”

Hakim şirket faaliyetinde etkin olup olmadığını sorunca Aydın, ‘Kardeşim bana şirketin etkin olmadığını söyledi’ dedi. Halim tekrar soru sorarak, ‘Ben kabahat işlemedim, kardeşim mi yaptı diyorsun’ biçiminde soru yöneltti. Fatih Aydın ise, ‘Eğer bir cürüm işlendiyse bunu kardeşim yapmıştır’ dedi.

“Oyunu kimseye önermedim”

Aydın, Çiftlik Bank sisteminde oyun oynatmadığını ve bu yolla kar sağlanmadığını argüman ederek kardeşinin yanında kendi aracıyla personel olarak çalıştığını belirtti. Aydın, ‘Çiftlik Bank ismini katiyetle kullanmadım. Kimseye de ‘Böyle bir oyun var’ diye teklifte bulunmadım’ biçiminde konuştu. 

Fatih Aydın, ‘Kardeşimin siteyi tek başına kurması imkansız. Öbür bir arkadaşından dayanak aldığını söylemişti, bu işe kendisi başladı lakin arkadaşı o ofiste çalışmıyordu, hiç görmedim. Daha sonra bir yazılımcıdan kelam edilmişti’ sözlerini kullandı. 

Davaya husus ‘Bank’ sözünün kullanılmasıyla ilgili de konuşan Fatih Aydın, ‘Ben hatırlıyorum, ‘Bank ibaresini kullanamazsınız diyerek belediyeden vazifeliler geldiler o periyot. Ben bu türlü bir olay hatırlıyorum’ halinde konuştu.

Mahkeme Aydın hakkındaki yakalama kararını kaldırdı.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: