DOLAR 13,2749-0.44%
EURO 15,0322-0.61%
ALTIN 757,21-0,53
BITCOIN 752138-3,10%
Kütahya

AÇIK

06:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tosuncuk’un Ağabeyinin İfadesi Ortaya Çıktı: ‘Bu Organizasyonu Tek Başına Yaptığına İnanmıyorum’
12 okunma

Tosuncuk’un Ağabeyinin İfadesi Ortaya Çıktı: ‘Bu Organizasyonu Tek Başına Yaptığına İnanmıyorum’

ABONE OL
Kasım 9, 2021 10:42
Tosuncuk’un Ağabeyinin İfadesi Ortaya Çıktı: ‘Bu Organizasyonu Tek Başına Yaptığına İnanmıyorum’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halk TV muharriri İsmail Saymaz, Uruguay’dan getirilerek 5 Kasım’da cezaevine gönderilen, “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın ağabeyi ve Çiftlik Bank’ın iki numarası olan Fatih Aydın’ın verdiği tabirindeki ayrıntıları aktardı.

Saymaz yazıda, verdiği sözünde Çiftlik Bank’ın nasıl kurulduğuna, iştirak için neler vaat edildiğine ve ne kadar gelir elde edildiğine ait bilgi sahibi olmadığını savunan Fatih Aydın, şarküteri çalışanlarının maaşları yatmadığı için şirketten ayrıldığını sav etti.

Şirketlerin kuruluş hedefini, sermayelerinin nerede, nasıl temin edildiğini bilmiyorum’ diyor

Şirketin 2017 yılı itibariyle brüt satışının 2.425.557 TL; öz kaynaklarının 15.374.756 TL olduğuna dikkati çeken Saymaz, “Fatih, Çiftlik Bilgi Süreç Tarım Hayvancılık Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin genel müdürü olduğunu saklıyor. Gayrımenkullerinin toplam satın alma bedeli 10.268.600 TL’ydi. Buna karşın Fatih, ‘Şirketlerin kuruluş gayesini, sermayelerinin nerede, nasıl temin edildiğini bilmiyorum’ diyor. Sizce mümkün mü?” diye sordu.

“Hayal gücü geniş bir insandı”

Brezilya’da düzmece kimlikle yakalandığını hatırlatan Saymaz, Fatih Aydın’ın kardeşinin v Osman Naim Kaya’nın tutuklanmasıyla ilgili şu kelamlarını aktardı:

Bu konuları öğrenince Mehmet ve grubuyla temasımı kestim. Sevgilimle evlendik ve üç çocuğumuz oldu. Çalışma ve oturma müsaadesi aldım. Eşimle büfecilik, fast food paket servisi ve çim biçme üzerine hayatımı idame ettirirken, 8 Temmuz’da Uruguay’ın Canolones vilayetinde gözaltına alındım.

Çiftlik Bank’a kağıt üzerinde ortak olduğunu, şirkette maaş karşılığı çalıştığını, yurt dışına kardeşinin davetiyle ve iş için gittiğini ileri süren Fatih Aydın, iadesinde ayrıyeten, “Yönetimde olmadığım için toplanan paraların nerede ve ne hedefle kullanıldığını bilmem mümkün değildir. Bunun yanıtını Mehmet bilir” dedi.

Fatih Aydın ayrıyeten, “Kardeşimin Çiftlik Bank tertibini tek başına yaptığına inanmıyorum. Kendisi bilgisayar oyunlarına düşkün ve hayal gücü geniş bir insandı. Lakin yazılım ve pazarlama bilgisi yoktu. Bir takımı vardı. Kardeşim bu şahıslarla birlikte tertibi çevirdi” şeklinde tabir verdi.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: