DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
ALTIN 525,89-0,78
BITCOIN 5659170,66%
Muğla
15°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
TÜRK SİNEMASININ 107. YILI “TÜRK SİNEMASINI GEÇMİŞTEN GELECEĞE TAŞIYANLAR” ÖDÜL MERASİMİ İLE KUTLANIYOR
  • Her Dilden, Her Telden,
  • Kadın
  • TÜRK SİNEMASININ 107. YILI “TÜRK SİNEMASINI GEÇMİŞTEN GELECEĞE TAŞIYANLAR” ÖDÜL MERASİMİ İLE KUTLANIYOR
10 okunma

TÜRK SİNEMASININ 107. YILI “TÜRK SİNEMASINI GEÇMİŞTEN GELECEĞE TAŞIYANLAR” ÖDÜL MERASİMİ İLE KUTLANIYOR

ABONE OL
Ekim 11, 2021 23:48
TÜRK SİNEMASININ 107. YILI “TÜRK SİNEMASINI GEÇMİŞTEN GELECEĞE TAŞIYANLAR” ÖDÜL MERASİMİ İLE KUTLANIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Sinemasının 107. yılı onuruna, SE-SAM ve SİNEGED tarafından 13 Ekim Çarşamba akşamı düzenlenecek ‘Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni’ Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşiyor.

Ödül Merasimi, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı takviyesi ile, İstanbul Sinema Geliştirme ve Tanıtma Derneği’nin (SİNEGED) idaresinde, SE-SAM iş birliği ile düzenleniyor. Mesken sahipliği SİNEGED İdare Şurası Lideri Hakan Türkşen, SİNEGED İdare Şurası Üyesi Parıltı Türkşen, SE-SAM İdare Heyeti Lideri Yılmaz Atadeniz tarafından gerçekleşecek bu özel gecede sinemaya gönül verenler mükafatlarını alıyor.


Sunuculuğunu, tıpkı vakitte ödül merasiminin tertibini da üstlenen Hakan Türkşen ile üretimci, senarist, sunucu Işık Türkşen’in gerçekleştireceği bu özel gecede ödül alacak isimler ortasında Perran Kutman, Emel Sayın, İbrahim Tatlıses, Çetin Tekindor, Turgay Tanülkü, Kayhan Yıldızoğlu, Kerem Alışık, Güngör Bayrak, Nuri Alço, Tolga Savacı, Mehmet Ali Erbil üzere Türk sinemasına damga vurmuş isimlerin yanı sıra son yılların izleyicide iz bırakan Günahsızlar Apartmanı, Camdaki Kız, Kırmızı Oda üzere değerli dizilerinin imalcisi Onur Güvenatam da bulunuyor. Ödül merasiminde muvaffakiyetleri ile dikkat çeken Burcu Biricik, Caner Cindoruk, Erkan Petekkaya, İsmail Hacıoğlu, Afra Saraçoğlu, Kadir Doğulu, Elçin Sangu, Murat Cemcir, Willma Elles ve Buyruk Özden’in de ortalarında olduğu ünlü isimler de mükafatlarını Türk sinemasının usta isimlerinden alacaklar.

Toplumsal ara ve hijyen kurallarının en üst düzeyde uygulanacağı 4. “Türk Sinemasını Geçmişten Geleceğe Taşıyanlar Ödül Töreni”nde Türk sinemasının bu yıl belirlenen en değerli isimleri mükafatları alırken yeniden sinemaya emek vermiş pahalı isimler mükafatları takdim edecek.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: