DOLAR 15,8769 0.2%
EURO 16,8435 -0.21%
ALTIN 945,160,54
BITCOIN 4796342,56%
Kars
13°

AÇIK

17:02

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

X
Ukraynalı Bakan BM Genel Konseyi’ne seslendi: Rusya saldırırsa karşılık vermeye hazırız
40 okunma

Ukraynalı Bakan BM Genel Konseyi’ne seslendi: Rusya saldırırsa karşılık vermeye hazırız

ABONE OL
Şubat 23, 2022 18:00
Ukraynalı Bakan BM Genel Konseyi’ne seslendi: Rusya saldırırsa karşılık vermeye hazırız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Ukrayna’nın gerginliğin çözülmesi için elinden geleni yaptığını ve yapmaya devam edeceğini belirterek, dünyaya dayanak davetinde bulundu. Dmitro Kuleba’nın konuşmasından satır başları şu formda;

DÜNYAYA DAVET: RUSYA’YI DURDURMALIYIZ

Putin durmayacak üzere görünüyor, Rusya’yı durdurmalıyız. Rusya’nın Karadeniz’de 48 gemisi var.

2014’ten itibaren Genel Konsey Ukrayna’nın toprak bütünlüğünü koruyacak 11 karar almıştır. 2014’ten beri Kırım Tatarlarının durumunu takip ediyoruz.

Rusya ilgili kararları ve raporları reddediyorsa Ukrayna’daki insan hakları misyonu ve AGİT Özel İzleme Grubu’na Kırım’a giriş müsaadesi vermelidir ve buradaki işgal altındaki topraklara bu bireylerin girişinin sağlanması hayati kıymete sahiptir.

NÜKLEER SİLAH AÇIKLAMASI

Ukrayna bu problemlerin barışçıl formda çözülmesini istemektedir. Nükleer silahlardan vazgeçtik ve bunu tekrar edinme, kullanma niyetimiz yok. Dünya Ukrayna’ya ve Ukrayna’nın güvenliğine borçludur. BMGK’nin 5 üyesi artı Almanya ve Türkiye bir ortaya gelerek yeni bir format oluşturmaya çalıştırmaktadır.

Ukrayna, Donbass’da rastgele askeri aksiyon planlamıyor Elimizde olan tüm güçleri kullanarak Rusya’yı caydırmalıyız.

Memleketler arası topluluktan Avrupa’nın göbeğine düşmüş ve artmakta olan ateşi söndürmek için her şeyi yapmaya davet ediyoruz. Memleketler arası topluluktan Donetsk ve Lugansk bölgelerinin tanınması konusunda rastgele bir şey yapmamalarını istiyoruz ve bu statünün değiştirilmemesine davet ediyoruz.

Faal diplomasi, güçlü ekonomik önlemler Moskova’yı bu saldırgan planlarını terk etmeye davet edebilir. BM süratli ve kararlı biçimde harekete geçerse bu tarihi, karanlık periyottan dönülmesini sağlayabilir.

“RUSYA SALDIRIRSA…”

Rusya Ukrayna’dan geri çekilmelidir, milletlerarası güvenlik durumunu tehdit etmeyi bırakmalıdır. Mümkün tüm senaryolara açığız. Rusya saldırırsa toprağımız ve halkımızı korumak için karşılık vermeye hazırız. Rusya saldırırsa öz savunma hakkımızı kullanmaya hazırız. 

Birleşmiş Milletlerde bulunan ülkelerin Rusya ile ortasındaki ilgi ne olursa olsun Rusya’yı durdurmak misyonunuzdur.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: