DOLAR 13,5415-1.89%
EURO 15,2832-2.18%
ALTIN 776,16-1,64
BITCOIN 6918031,96%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

VALENTINO’DAN YENİ BİR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İNSİYATİFİ
10 okunma

VALENTINO’DAN YENİ BİR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İNSİYATİFİ

ABONE OL
Kasım 8, 2021 22:06
VALENTINO’DAN YENİ BİR SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İNSİYATİFİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Roma merkezli moda meskeni Valentino, markanın yeni kimliği için yeni bir paket ve kutu insiyatifi öne sürüyor. Önümüzdeki aydan itibaren Valentino butiklerinde ve internet sitesinde başlayacak olan paket insiyatifinden evvel varolan paketler, tükenmesi için dünya genelinde dağıtılacak.

Kırmızı logolu beyaz bir alışveriş çantası tasarlayan Valentino, paketlerini %55 geri dönüştürülmüş kağıttan üretecek. Paketlerin %40’ı tüketici atıklarından gelirken, %15’i ise geri dönüştürülmüş üretim malzemelerinden elde edilecek.

Yeni Valentino Paketleri (Valentino)

Paketlerin yanı sıra ikram kutularını karton kutulardan üreten Valentino, pelur kağıtları ise sürdürülebilir olarak yönetilen ormanlardan elde ediyor. Butikteki gereçleri ve armağan kartlarını da etrafa hassas olarak güncelleyen Valentino, kartlar için %75 bambu ve %25 organik pamuk gereçlerini tercih etti. Etiketler tıpkı malzemelerden üretilirken, gerisinde kullanılan kayıt ise %55 oranda geri dönüştürülmüş kağıttan elde edilecek.

Yalnızca paketler ve kartlar ile kalmayan Valentino, gamboçları da %100 geri dönüştürülmüş pamuktan üretiyor. Markadaki tüm aktivasyonlar için sürdürülebilir gereçlere geçiş yapan Valentino, aksesuar kutularında %100 geri dönüştürülmüş karton, %55 geri dönüştürülmüş kayıt kullanırken, su geçirmez paket kaplamaları için de %100 geri dönüştürülmüş gereçler kullanıyor.

Daha ağır bir renkte tasarlanan Valentino kırmızısı ile yeni bir devrin açılışını yapan İtalyan moda konutu, son insiyatifleri ile etraf meselelerine dikkat çekiyor. Geçtiğimiz ay, ‘Valentino Vintage Project’ ismindeki yeni projelerini duyuran Valentino Kreatif Yöneticisi Pierpaolo Piccioli, dünya genelinde birçok vintage butik ile iş birliği yaparak moda döngüsüne katkıda bulunmak istediğini vurgulamıştı.

Tıpkı vakitte geçtiğimiz Mayıs ayında anti-kürk siyasetlerini benimseyeceğini açıklayan Valentino, 2022’nin başından itibaren dizaynlarında kürk kullanmayacağını belirtmişi. “Anti-kürk duruşu, şirketimizin pahaları ile harika bir ahenk sağlıyor.” diyen Valentino CEO’su Jacopo Venturini, “Önümüzdeki koleksiyonlar için etrafa daha fazla dikkat çekmek için alternatif malzemeler araştırmasında tüm süratimizle ilerliyoruz.” diye eklemişti.

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: