DOLAR 17,3253 -0.01%
EURO 18,2724 0.41%
ALTIN 1.026,210,15
BITCOIN 3471079,12%
Kars
18°

AÇIK

13:11

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Yaşamak için -insan eti yiyenler- (Alive)
165 okunma

Yaşamak için -insan eti yiyenler- (Alive)

Açlıktan ölmemek için insan eti yer misiniz? Bu soruyla hemen hepimiz hayatımızın bir evresinde karşılaşmışsızdır muhakkak ve hemen hepimizin cevabı HAYIR ...

ABONE OL
Mayıs 9, 2021 13:57
Yaşamak için -insan eti yiyenler- (Alive)
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Açlıktan ölmemek için insan eti yer misiniz? Bu soruyla hemen hepimiz hayatımızın bir evresinde karşılaşmışsızdır muhakkak ve hemen hepimizin cevabı HAYIR olmuştur. Çünkü insan eti yemeyi aşağılık veya zelil belleriz. Peki açlıktan ölmek üzere olan biri böyle düşünebilir mi? Açlık yüzünden gözleri kararan ve hayatta kalma iç güdüsü aklı ve vicdanı ikinci plana ittiğinde insan dadanır mı insan etine?

Bence asıl mesele insan eti yemek değildir asıl mesele insan etini yedikten sonra insanın kendi vicdanı ile olan imtihanıdır. Hayatta kalmak kutsaldır mantığı ile yola çıkarsak, ne olursa olsun, neye mal olursa olsun hayatta kalacağım dersek o başka konu. Yaşamayı her halükarda ölüme tercih etmek çok doğal karşınalabilir. Böyle açık ve içgüdü merkezli düşünen insanların var olduğunu biliyorum ve ilginç bir şekilde bu insanların düşünce tarzını hemen kavrıyor ve kabul ediyorum. Öyle hemen kabul ediyorum dememe bakmayın oturup yanı başımda benden önce ölen ne bir yakınımı nede yabancı birini afiyetle yiyemem öyle rahat rahat.

Mevzu bahis hadise hakkında bir çok kitap okudum. Farklı coğrafyalarda, farklı zamanlarda ve farklı kültürlerde yaşayan yazarların mevzu hakkında hemfikir olmaları, insanın doğal yapısının ve güdüsel işleyişinin apaçık tezahürüdür diye düşünüyorum. Şöyle ki, hayatta kalmak yanıbaşımızda bulunan ölü bir insanın bedenini kesip, biçip, pişirit ve belkide çiğ yiyerek hayatta kalmaya çalışmanın insaa onuruna ters düşen bir tarafı yok.  En azından mesele hakkında ciddi kitaplar yazanların genel kanısı bu yönde ve bende kısmen bu düşünceye katılıyorum. Nihayetinde isyana durduğun bir zulme karşı idam edilmiyor, güç ve iktidar adına savaşa girip türlü onursuz planlar yapmıyor ve kazanmak için her yol mübahtır demiyoruz. Ortada son derece rahatsız edici bir yöntem ile olsada hayatta kalmaktan ve hayatta kalırken başkasına zarar vermemekten bahsediyoruz.

Çok çetrefilli ve rahatsız edici olan bu mevzunun yakın geçmişte çok ciddi bir tecrübesi yaşandı. Uruguay’dan kalkan bir uçak içindeki yolcularla beraber And dağlarına düştü. Uçağın içinde Uruguay Rugby Milli takımı ve uçak personeli vardı. And dağlarının uçları öyle şakaya gelene yerler değildir ve bu yolculardan hayatta kalanlar bunu zor yoldan öğrendiler. Rugby oyuncuları malumunuz iri yarı güçlü adamlar olurlar ve tuttuğunu koparıp aş diye yerler hani. Ama hayat gerçekte biraz farklı işlediği için koca cüsseler aş bulmakta mahir olamadığı gibi çok aşa ihtiyacı olan çok aç adamlara dönüştüler. Daha fazla anlatıp spoiler vermeyeceğim ama şu kadarını söylim onlarca insan hayatta kalabilmek için, açlıktan ölmemek için bu elim uçak kazasında ölen arkadaşlarının bedenlerini yiyip yememe üzerine çok ciddi bir sınav verdiler.

Tamamı gerçek olan bu hadisenin kahramanlarından pek çoğu hala hayattadır.  Filmin fragmanını aşağıda sizlerle paylaşıyor, hiç kimsenin böyle bir sınav vermeye mecbur kalmamasını yürekten temenni ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=si12yPyTnSs

 

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: