DOLAR 13,5766-1.84%
EURO 15,3339-1.94%
ALTIN 776,08-1,65
BITCOIN 6933662,16%
Kütahya

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:35

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Yıllarca Ötekileştirildik’ Diyen Bilal Erdoğan, Büyük Firmaları ve Zenginleri Hedef Aldı
11 okunma

‘Yıllarca Ötekileştirildik’ Diyen Bilal Erdoğan, Büyük Firmaları ve Zenginleri Hedef Aldı

ABONE OL
Kasım 5, 2021 10:06
‘Yıllarca Ötekileştirildik’ Diyen Bilal Erdoğan, Büyük Firmaları ve Zenginleri Hedef Aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, torpil ve takımlaşma skandalıyla gündeme gelen TÜGVA’yı, ‘yerli, ulusal ve inançlı bir gençliğin yetişmesinin çabasını veriyor’ kelamlarıyla savundu. TÜGVA’nın işlerini yürütürken ayrım gözetmediğini belirten Erdoğan, büyük firmaları ayrımcılık ve ötekileştirme ile suçladı. 

‘Yıllarca ‘inançlı’ diye ötekileştirilmiş bir kesitin çocuğuyum’ diyen Erdoğan, ‘Türkiye’nin o büyük firmaları ve zenginleri kendi plaza ve binalarında neden bir başörtülünün asla çalışamadığının hesabını versinler’ tabirlerini kullandı.

Bilal Erdoğan, Selçuklu Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen ‘Türkiye Teşebbüsçü Buluşması Doruğu’nun kapanışında konuştu. 

Türkiye’nin ihracatının 20 yıl evvel 30 milyar dolar civarında olduğunu tabir eden Erdoğan, ‘Bugün o denli bir süratle ilerliyoruz ki Türkiye o denli bir fırsat penceresini yakalamış durumda ki muhtemelen yakın vakitte 6 ay 1 yıl sürmeden Türkiye, her iş gününde 1 milyar dolar ihracat yapan bir ülke haline gelmiş olacak.’ diye konuştu.

Salgın kaidelerinin getirdiği ekonomik şartlarda Türkiye’nin bir fırsat penceresini yakaladığını belirten Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü:

‘Bugün 220 milyar dolar olan ihracatın 500 milyar doları yakaladığını düşünün. Muhtemelen 500 milyar doların bugün hayal olduğunu söyleyenler çıkacak. İnanın Türkiye, 30 milyar dolar yaparken 100 milyar doların hayal olduğunu söyleyenleri tanıyordum, görüyordum. Bugün 220 milyar dolar yakalandıysa elbette 500 milyar dolar da yakalanabilir.’

“Yıllarca ‘inançlı’ diye ötekileştirilmiş bir bölümün çocuğuyum”

Erdoğan, takımlaşma skandalıyla gündeme gelen Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) yerli, ulusal, inançlı ve kıymetlerine bağlı bir gençliğin yetişmesinin çabasını verdiğini belirterek, şunları söyledi:

‘Bunda ayrım gözetmediklerini ben biliyorum. Türkiye’de bir yandan kutuplaşma edebiyatı yapanlar, öbür diğer bölümlerin birbiriyle çatışmasını gözleyenler, insanları ötekileştirmekten vazgeçsinler. Biraz da plazalarında muhafazakar insanların neden olmadığı konuşulsunlar. Türkiye’de birileri, birilerinin ötekileştirilmesinden bahsederken, Türkiye’nin o büyük firmaları ve zenginleri kendi plaza ve binalarında neden bir başörtülünün asla çalışamadığının hesabını versinler. O vakit kutuplaştırmanın kimin yapıp, yapmadığı daha düzgün ortaya çıkacaktır. Yıllarca ‘inançlı’ diye ötekileştirilmiş bir kısmın çocuğuyum lakin bugün benim içinde bulunduğum vakıflarda kimseyi ötekileştirmeden herkese ulaşmanın çabasını veriyoruz. Umut ediyorum ki bunlar daha yanlışsız anlaşılır ve takdir edilir.’

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: